HISTORIA


2005/2006

2005 r. po latach nieobecności reaktywowała się siatkówka męska w Czechowicach-Dziedzicach. Pod nazwą KS Kusy wystartowaliśmy w rozgrywkach kadetów i młodzików. Rocznik 1989/ 1990 – Krzysztof Rachwał, Mateusz Pawlik, Grzegorz Maron, Krzysztof Łukasik, Dominik Światłoch, Paweł Żelazny, Szymon Stefaniak, Rafał Bęben, Krzysztof Błachut, Dariusz Kubica, Maciej Nycz- wielu z tych zawodników do dzisiaj bawi się dalej grając w Amatorskie Lidze Siatkówki .

2006/2007

W kolejny sezon Kusy zawiesił swoją działalność a siatkarze musieli przenieść się na jeden sezon do Bielska- Białej. Występowaliśmy w kategorii juniora w barwach UKS Top Jedynka Bielsko – Biała ale graliśmy i trenowaliśmy w Czechowicach-Dziedzicach i tutaj szukaliśmy sponsorów i sposobu na kontynuację siatkarskiej przygody. Do zespołu dołączył rocznik ’88- Łukasz Stawowski i Daniel Pawlik oraz zawodnicy z bielskiej Top Jedynki.

2007/2008

Kolejne sezony 2007/2008 to już historia gry pod nazwą OFS MOSiR oraz pierwszych seniorskich startów w IV lidze z której wywalczyliśmy awans do III ligi.

2008/2009

Sezon 2008/2009 to przygoda z III ligą. Wszystkie te sezony chłopców prowadziła trener Agata Krywult, która pracowała z seniorami oraz z grupami młodzieżowymi.

2009/2012

W sezonie 2009/2010 powstaje nowy klub MTS Winner ze „starymi zawodnikami” trenerem seniorów zostaje Roman Gil a młodzieżówki Agata Krywult, do grona trenerów dołącza Łukasz Stawowski, który rozpoczyna pracę z kadetami. Przez trzy sezony zespół seniorski prowadzony przez Romana Gila przez cały czas plasował się w górze tabeli aż w końcu w roku 2012 dzięki dobrej grze oraz reorganizacji II ligi mamy upragniony awans. A kadeci po raz pierwszy meldują się w ćwierćfinałach Mistrzostw Śląska. W międzyczasie siatkarze zmieniają swoją nazwę na MKS Winner Czechowice-Dziedzice.

2012/2013 W sezonie 2012/2013 nasza drużyna seniorska rozpoczyna grę w II lidze pod egidą trenera Leszka Polczyka a potem Rafała Zająca.

2013/2014

Zespół seniorski obejmuje trener Wiesław Czaja Kadetów prowadzi trener Łukasz Stawowski a młodzików trener Agata Krywult. Sezon w którym nasi młodzicy otarli się o awans do półfinałów MŚ ale ostateczni zajęli 9 miejsce .

2014/2015

Seniorzy cały czas utrzymują się w rozgrywkach II ligi a kadeci. W tym samym sezonie nasz para plażowiczów Kacper Woźniak i Jakub Kasprzyk zdobywają srebrny medal Mistrzostw Śląska młodzików, II miejsce na półfinałach Mistrzostw Polski i ostatecznie są 9 drużyną w Polsce. Kacper Wożniak otrzymuje powołanie do kadry Śląska na Turniej Nadziei Olimpijskich oraz Olimpiadę Młodzieży gdzie wraz z zespołem ze Śląska zdobywa Mistrzostwo Polski.

2015/2016

Wzbogacając pracę z młodzieżą klub zgłasza zespół kadetów do rozgrywek IV ligi gdzie młodzi zawodnicy mogą doskonalić swoją grą wspomagani przez rezerwy II ligi.

2016/2017 Drużynę seniorów przejmuje były zawodnik II ligi- Łukasz Stawowski i z powodzeniem jako młody trener utrzymuje zespół w rozgrywkach. Po raz pierwszy w historii drużyna kadetów awansuje do finałów MŚ gdzie zajmujemy 5 miejsce. 2017 to sukces kolejnej pary plażowej – Michał Pawłuszkiewicz i Krzysztof Sikora zdobywają srebrny medal MŚ młodzików oraz awansują do turnieju finałowego, gdzie zajmują 13 miejsce w Polsce.