TRENERZY

Grażyna Kurczyna

Wychowanka i reprezentantka miejscowego klubu RKS Walcownia Metali Dziedzice. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego im. Bogusława Czecha w Krakowie, trener klasy II, nauczyciel wychowania fizycznego. Swoją pracę jako trener rozpoczęła w Klubie UKS Dycha w 2004 roku , prowadząc 1 klasę sportową dziewcząt o profilu siatkarskim . Od 2011 jest trenerem siatkówki żeńskiej Czechowickiego MKS-u .

Joanna Furczyk

Z siatkówką związana od najmłodszych lat, gdyż od 11 roku życia uprawia tę dyscyplinę. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczęła jako piątoklasistka w Bialskim Klubie Sportowym ( dawny BKS „Stal” Bielsko-Biała ).Reprezentowała BKS do 19 roku życia. W barwach BKS-u zdobywała wielokrotnie mistrzostwo i wicemistrzostwo Śląska w kategoriach młodziczek, kadetek oraz juniorek. Wielokrotnie brała udział w Mistrzostwach Polski . Jako absolwentka Szkoły Mistrzostwa Sportowego EDU Sport dostała się na swoje wymarzone studia – AWF. Przez całe 5 lat studiów reprezentowała uczelnię oraz drugoligowe kluby Śląskie. Swoje pierwsze kroki trenerskie stawiała w Klubie KPKS Halemba Ruda Śląska, po studiach wróciła do Czechowic –Dziedzic i rozpoczęła pracę jako trener oraz zawodnik w Czechowickim MKS-ie . Joanna jest Trenerem klasy II , absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach oraz nauczycielem wychowania fizycznego w Czechowickiej podstawówce.